Výhra a gól byl skvělý dárek k narozeninám, těšilo Romana Chloubu

Tereza Doksanská | 12.02.2017 | |

Kadaň - Ve včerejším utkání porazili Trhači Most vysoko 5:2, když jedním z pěti střelců byl i oslavenec Roman Chlouba, který slavil 26 narozeniny.

Romane, Most jste porazili 5:2, je tato výhra hodně důležitá?
Ano, je důležitá. Dá se říct, že jsme hráli s Mostem o šest bodů. Tato výhra a zisk tří bodů nám pomůže do play-out.

Jakým soupeřem byl Most?
Nechci říct, že by to bylo lehké, ale tím, že jsme dali v první třetině tři góly, tak jsme je dostali trošku na zem. Poté jsme měli přesilovku pět na tři, kdybychom ji proměnili a dali na 4:0, tak mostečtí se dostanou zcela na dno. Bohužel jsme ji nedali, naopak jsme dostali na 3:1. Řekli jsme si, že se nic neděje, že stále vedeme a že máme poslední třetinu na to, abychom to udrželi. Poté jsme dali dva góly a bylo to v klidu.

Včera jste slavil narozeniny, vstřelil jste gól a vyhráli jste. Byl to skvělý dárek k narozeninám?
Tak určitě. Nějak jsem na to ani nemyslel, protože jsem věděl, že kdybych na to myslel, tak budu nervózní. Jsem za to určitě rád.

Jak se seběhla celá akce, kterou jste zakončil gólem?
Na ranním rozbruslení jsme nacvičovali přesilové hry, říkali jsme si, že Kůsák s Kašounem tam budou rotovat, a že já mám střílet na zadní tyč. Kašoun vystřelil a šel perfektně do brány, ještě se pokoušel dorazit, odrazilo se to od mosteckých, já akorát přijel a dal jsem gól.

V posledních vteřinách hry jste dorážel puk do prázdné brány, ovšem rozhodčí to jako gól neviděl. Jak jste viděl vy tuto situaci?
Řekl bych, že to byl gól, protože jejich obránce dal nohu za čáru a já mu ji trefil, podle mě to branka byla.

Základní část je téměř u konce, zbývá odehrát jeden zápas. Jak byste ji zhodnotil?
Já jsem přišel v průběhu sezony, ale od té doby, co jsem tady, tak bych řekl, že některá utkání byla dobrá, ale hodně jsme si jich prohráli vlastními chybami.

Proti vám nastoupil bývalý spoluhráč Radek Veselý, proběhlo nějaké hecování?
Abych řekl pravdu, tak já jsem se s ním nehecoval. Pokud vím, tak ani kluci ne, nějak jsme na to nemysleli.

Poslední zápas základní části odehrajete v Litoměřicích, co lze od utkání očekávat?
Bude to těžký zápas, oni hrají o play-off, my o to, abychom utekli Mostu. Určitě to bude vyrovnaný zápas.