V závěru jsme udělali hloupou chybu, kterou soupeř potrestal, lituje Michal Vachovec

Tereza Doksanská | 13.01.2017 | |

Kadaň - V dohrávce 29. kola se Trhačům podařilo získat dva body. Do 58. minuty černožlutí vedli, poté vyrovnal bývalý hráč Trhačů Jan Berger. Zápas se dostal do prodloužení, ve kterém byla lepší Kadaň. Utkání rozhodl karlovarský útočník Michal Vachovec, který nastoupil poprvé v dresu Kadaně.

Michale, vedení 1:0 jste drželi skoro celé utkání, Přerov vyrovnal až dvě minuty před koncem třetí části. Prodloužení jste nehráli dlouho, když jste vstřelil gól, jak moc cenné jsou dva body?
Přerov je dobrý tým, takže dva body cenné jsou. V závěru jsme udělali chybu, že jsme šli do tří, což soupeř potrestal.

Jak byste dvoubodovou výhru popsal?
Tak jak říkám, dva body jsou dobré. Nicméně to mělo být za body tři.

Hráli jste prodloužení tři na tři, jak se vám hrálo? Dá se to nějak natrénovat?
Ano, dá se to natrénovat, všechno se dá natrénovat. Čeká se na chybu a protiútok, a to se trestá.

Ve druhé třetině jste čelili oslabení pět na tři, které jste ubránili. Zvedne to týmu sebevědomí?
Tak určitě. Říká se, že tým, který nepromění přesilovku pět na tři, tak nevyhraje. Nicméně my jsme výhodu měli také a neproměnili jsme ji stejně jako Přerov, takže jsme rádi za to, že jsme to ubránili.

Jak už jste zmínil, měli jste také přesilovku pět na tři, kterou jste nevyužili. Co tomu chybělo?
Chyběla tomu střela a větší tlak do brány. Myslím si, že jsme první přesilovku nesehráli špatně, tam si to beci vyměnili a my to stáhli dolů. Obránci stříleli z první, střely byly dobré, ale musíme se více tlačit do brány a docpat to tam.

V prodloužení jste vstřelil vítězný gól, jak se to celé seběhlo?
Sebastian Gorčík vyvezl puk do našeho pásma, tam nám to soupeř sebral, ale rychle se to otočilo. Jeli jsme dva na jednoho, tak mi to Sebastian dal, já jsem mu to vrátil a poté mi to předložil před prázdnou bránu.

V utkání jste měli několik přesilových her, které jste nevyužili. Říkal jste, že málo střílíte, je to problém nevyužitých přesilovek?
Já si myslím, že ano. Je tam málo střelby, hodně kombinujeme, ale málo střílíme. Musíme více střílet.

Brankář Honza Strmeň vás hodně podržel. Je tomu tak?
Ano, je tomu tak. Vychytal asi pět nájezdů, takže super.

Zítra vás čeká severočeské derby proti Ústí. Bude to těžké utkání?
Tak určitě, každý zápas je těžký. My ještě nevíme, jestli tady budeme vůbec hrát, to se dozvíme zítra ve Varech, tak uvidíme.