Matěj Zadražil: „První třetinu jsme zaspali, což rozhodlo zápas.“

Tereza Doksanská | 18.09.2016 | |

Kadaň - Trhači s Budějovicemi prohráli těsným výsledkem 2:1. Po dvou třetinách prohrávali 2:0, avšak černožlutí využili přesilovou hru, ve které poslal puk za Gábovi záda Matěj Zadražil, který vsítil jediný gól zápasu.

Matěji, prohrávali jste 2:0, dokázali jste snížit na 2:1, ale prohráli jste. Jak byste zápas zhodnotil?
Dneska jsme hráli jenom dvě třetiny. První třetinu jsme zaspali a soupeř rozhodl zápas. Poté se to s takhle těžkým soupeřem špatně dohání.

V zápase bylo poměrně dost vyloučení na obou stranách, přesto nedošlo k žádné potyčce. Drželi jste emoce zkrátka?
Emoce jsou v každém zápase. Snažili jsme se to dohrávat a oni dohrávali nás.

Chybělo vám v utkání štěstí? Měli jste poměrně dost šancí, které do branky nespadly…
Je pravda, že to tam nepadalo. Dneska jsme měli smůlu, mohli jsme dát tři, čtyři góly a zápas mohl vypadat jinak, ale to se v hokeji stává. Musíme jít dál, ještě máme před sebou hodně zápasů.

Co chybělo k vyrovnání?
Určitě gól. Tlačili jsme se do brány, ale měli jsme smůlu a nepadlo to tam. Budějovice mají dost zkušených beků, kteří si to před bránou pohlídají.

Do třetí třetiny jste vstupovali za stavu 2:0, přesto jste bojovali a dokonce i snížili. Věřili jste, že zápas vyrovnáte?
Tak určitě, šance jsme na to měli, měli jsme i přesilové hry, ale bohužel to tam nespadlo. To je prostě hokej a musíme jít dál zápas po zápasu.

Hráli jste přesilovou hru pět na tři, kterou jste nevyužili, v čem vidíte příčinu?
Ono se říká, kdo nepromění přesilovou hru pět na tři, si nezaslouží vyhrát a dneska to platilo. Budějovičtí dobře bránili, a pokud chceme vyhrávat, musíme s tím naložit lépe.

Předčily vás Budějovice svou aktivitou? Zdály se rychlejší a aktivnější…
Jak jsem říkal, zaspali jsme první třetinu a Motor se dostal rychle na horu a poté se to ztěžka dohánělo, protože jsou strašně silní. Určitě to jsou adepti na prvenství ve WSM lize.

Jaké to je hrát doma, a vědět, že většina fanoušků fandí hostujícímu týmu?
Fanoušci Budějovic mají kotel všude, jsou všude jakoby doma. Je to sport, nemám co k tomu říct.

Je něco, na co byste se měl při tréninku zaměřit?
Určitě střelbu, měl jsem dvě šance, které jsem neproměnil a zlepšit bruslení.

Ve středu jedete do Benátek, se kterými jste v přípravě dvakrát prohráli. Budete se na ně nějak zvlášť připravovat?
S Benátkami je to vždy těžké utkání. Uvidíme, jak to tam bude vypadat. Každý zápas je jiný, musíme to tam zvládnout. Prohráli jsme dvě utkání za sebou a potřebujeme se odrazit od nějakého dobrého výkonu.