„Bohužel nám to tam nepadalo,“ smutnil útočník Roman Chlouba

Tereza Doksanská | 24.10.2015 | |

Prostějov/Kadaň - V rámci sedmnáctého kola WSM ligy kadaňští zajížděli do dalekého Prostějova. Zápas rozhodla první třetina, kdy Kadaň inkasovala čtyři branky a nedokázala náskok Hanáků dotáhnout, ale jen snížit. Jediné dvě branky Kadaně vstřelil Roman Chlouba. Černožlutí prohráli v Prostějově 5:2.

Romane, s Prostějovem jste prohráli 5:2. Jaký to byl zápas?
Zápas to byl z naší strany špatný. Prohráli jsme první třetinu 4:1.

Venku se vám příliš nedaří. V čem vidíte problém?
Přijde mi, že venku nehrajeme svojí hru, tak jako doma.

Prostějovští vstoupili do utkání lépe, ale vstřelili jste vyrovnávací branku. Jenže se vám nepodařilo udržet vyrovnaný stav a v první třetině jste prohráli 4:1. Jaký byl zásadní problém?
Do zápasu jsme vstoupili velice špatně. Dostali jsme v první třetině čtyři góly. Dokázali jsme vyrovnat, ale bohužel jsme to nezvládli udržet.

Jak je možné, že jste neproměnili ani jednu přesilovou hru?
Bohužel nám to dneska nepadalo, tak to v hokeji chodí.

Dal jste jediné dvě branky Kadaně. Jak byste je popsal?
První branku mi připravil Račuk s Veselým. Na druhý gól mi také nahrával Veselý. Snažil jsem se střílet nahoru.

Ovlivnilo vás vystřídání brankáře Dvořáka?
Řekl bych, že ne. Prostě jsme to nezvládli, nepomohli jsme mu. Takový je prostě hokej.

Příští týden vás čekají dva domácí zápasy proti silným celkům. Co od zápasu očekáváte?
Budeme se snažit hrát naší hru a chceme získat co nejvíce bodů. Samozřejmě to jsou silné celky, ale musíme napravit dnešní zaváhání a prodloužit domácí neporazitelnost.