Dominik Vaněk: „Konečně jsme venku urvali tříbodové vítězství."

Tereza Doksanská | 17.10.2015 | |

Dominik Vaněk: „Konečně jsme venku urvali tříbodové vítězství.

Kladno/Kadaň - Patnácté kolo WSM ligy odehráli kadanští hokejisté na ledě Rytířů z Kladna. Začátek zápasu se nevyvíjel zcela dobře pro hosty. Jenže díky dvěma gólům Dominika Vaňka zvítězili černožlutí podruhé na kladenském zimním stadioně 3:5.

Dominiku, Kladno jste porazili 5:3 a poprvé v sezóně jste venku vyhráli za tři body. Jaké jsou pocity?
Pocity jsou samozřejmě skvělé, porazili jsme Kladno na jejich ledě a urvali konečně tříbodové vítězství venku.

V první třetině na vás Kladno vyvíjelo velký tlak, byly to těžké momenty?
My jsme s tím počítali, že na nás na začátku budou chtít nastoupit. Trenér nás na to připravoval. Řekli jsme si, že musíme hrát jednoduše v obraném pásmu a udržet se na puku v jejich třetině.

V čem bylo Kladno nepříjemné?
Mají tam šikovné a silově vybavené útočníky. Hráli dobře u nás ve třetině a dokázali se udržet na puku a vyjíždět u mantinelu k naší brance.

Jaký byl zlomový okamžik utkání?
Určitě okamžik, kdy se nám podařilo odskočit na rozdíl tří gólů.

Dal jste dvě branky, dokonce na oba Vám nahrál Martin Šťovíček. Jak byste popsal obě akce?
Byly to akce celého útoku. Při prvním gólu kluci výborně vybojovali puk u mantinelu ve středním pásmu. Šťovíček mi to za modrou čárou nahrál a já to vzal na sebe a vystřelil. U druhého gólu Šťovíček parádně vybojoval puk na zadním mantinelu. Přihrál mi před branku, mě se podařilo brankáře prostřelit.

Na závěr utkání jste hráli dvě oslabení pět na tři, ve kterých jste inkasovali dvě branky. Ovlivnilo to nějak závěr zápasu?
Myslím si, že jsme v závěru měli utkání pevně ve svých rukou. Oslabení už zápas nijak neovlivnilo.

Čeká vás domácí utkání s Benátkami nad Jizerou. Co od zápasu očekáváte?
Zápasy s Benátkami nad Jizerou jsou vždy velice těžké. Je to velice nepříjemný soupeř, ale my uděláme všechno proto, abychom je porazili a potěšili domácí fanoušky.