"Zápas měl náboj a nasazení," říká po utkání proti Chomutovu trenér Beck

Marcel Holl | 06.10.2014 | |

K a d a ň - Po okresním derby s Chomutovem jsem vyzpovídali domácího trenéra Jaroslava Becka, který nám poskytl vcelku rozsáhlý rozhovor. Zkušený prostějovský rodák se rozpovídal o pondělním zápase, první třetině, nedisciplinovanosti některých hráčů, příštím kole a o atmofsféře, která panovala při okresním derby.

Pane trenére, jak byste zhodnotil zápas s Piráty?
„Zápas měl náboj a nasazení. Měl momenty, kdy jsme byli lepší my, následně nás zmáčkli Piráti. Určitě rozhodla druhá třetina, k tomu bych se nechtěl vracet. V momentě kdy jsme vedli 2:0 a 2:1, tak jsme přestali hrát a tam se projevila ta zkušenost podržet kotouč, nebát se něco vymyslet. Zbytečně jsme se zbavovali kotouče a pouštěli Piráty do tlaku a měli jsme problémy, i když tam nebyly úplně vyložené šance. Soupeř se dostal do hry a měli jsme s tím problém. Paradoxně rozhodla branka ve třetí třetině, nahozená v přesilovce. My jsme se zvedli a Piráti už se netlačili dopředu. Hráli jsme aktivně, byly tam střely a šance. Je to škoda, ale nesmí nás to rozhodit a musíme se koncentrovat na další zápasy. Musíme se koukat nad sebe a ne pod sebe. Myslím si, že tenhle tým ještě není tak vyzrálý, i když podává dobré výkony, aby vedl první ligu. To se samozřejmě může stát, ale ještě nepřišel ten správný čas.“

Z pohledu kadaňského fanouška se jistě musela líbit první třetina a zejména první přesilovka, ve které Kadaň Chomutov nepustila téměř z jeho obranného pásma. To se moc často nevidí.
„Ta přesilovka byla dobrá, ale pak jsme se trošku uspokojili. I v té dobré přesilovce chyběly střely. Chomutov to vyřešil dvakrát dvěma nahrávkami a nahozením puku. Byl z toho dvakrát odražený kotouč, ne úplně dobře zablokovaný hráč, odražený puk noha beton noha padl do brány a to rozhodlo utkání. To je ale hokej, tak to bývá. Musíme zvýšit četnost střel a ne čekat na krásnou čistou šanci, ze které dáme gól do prázdné brány. Prostě to chce větší důraz, větší tlak, hrát trošku vabank a jít více do brány.“

Na zápas dorazilo do ochozů více než tisícovka fanoušků...
„Podle toho zápas taky vypadal, neboť se hraje úplně jinak. Ta atmosféra byla perfektní a hráče to nabudí, strhne a šlapou. Ten hokej má úplně jiné parametry.“

Již ve středu hraje Kadaň na ledě aktuálně posledního Havlíčkova Brodu. Co od zápasu očekáváte?
„Je to těžké po těchto zápasech toho máme docela dost. Ten kádr nemáte tak široký, nemáme ty rezervy. Hráče máme zraněné, samozřejmě nám chybí každý. Jíra, Lehnert, Jarda Kůs, Müller to jsou pro nás nenahraditelné ztráty a nemáme kam sáhnout. S tím jsme ale počítali a hrajeme s tím, co máme. Tady jde o to, abychom se nenechali rozhodit, dali kluky dohromady, zítra si to rozebrali, něco si k tomu řekli. Hlavně se nám nesmí stávat to, co se stalo Antonu Berlevovi, už se mu to stalo v Prostějově, kde nás poslal do tří hrubou nekázní, dostali jsme gól a stálo nás to body. S Chomutovem za stavu 2:0 to zopakoval, faul v útočném pásmu, zase když jsme byli v úžasné pohodě a nasazení jsme se dostali ze hry. Následovalo oslabení a dostali jsme gól. Tihle hráči tady asi nebudou moci hrát, protože tým to nezvládne hrát oslabení a ztrácet takhle body a dřít takhle znovu a otáčet zápasy. To si prostě nesmíme dovolit a ta disciplína musí být jednoznačná. Samozřejmě musíme být opatrní v tréninku a hodně se nad tím zamyslet, abychom se silami a s počtem hráčů, které máme, zvládli.“

Bude se ta nekázeň nějakým způsobem řešit?
„Já to v každém případě chci řešit. Kluci se od loňska v tomto hodně zlepšili a jakýkoliv zásah takovým to způsobem dál tolerovat nebudu.“

Takže může dojít k odchodu Antona Berleva?
„Je to pro nás hráč - cizinec a my tu máme Lehnerta, Kůse, Hammerbauera a další kluky. Vrátí se Müller, vrátí se Jíra. Bohužel, je to mladý šikovný hráč ale zatím to v mistrovském utkání neprokázal a navíc hraje nedisciplinovaně. To si nemůže dovolit.“