"Rozhodlo, že jsme brzy vedli 2:0," říká po sobotním utkání s Berounem Jan Hammerbauer

Marcel Holl | 09.02.2014 | |

K a d a ň - V sobotu hostila Kadaň na vlastním ledě celek Berouna. Jednalo se tedy o přímý duel o dvanáctou příčku prvoligové tabulky. V utkání byli lepším mužstvem domácí, kteří vyhráli nakonec jasně 5:0. „Myslím si, že rozhodlo, že jsme brzo vedli 2:0. Potom už jsme si to hlídali celý zápas,“ prozrazuje dvacetiletý útočník JAN HAMMERBAUER, jenž v zápase vsítil jednu branku.

V zápase o šest bodů nenechala Kadaň vůbec nic náhodě a zakousla se do Medvědů hned od prvních vteřin. Výsledkem byly 2 branky v úvodních minutách - Karel Ton získal pro domácí celek vedení ve vlastním oslabení, Nikola Gajovský přidal v 6.minutě další uklidnění. Zbylé tři trefy padly až v poslední třetině, do střelecké listiny se postupně zapsali Nikola Gajovský, Karel Hromas a Jan Hammerbauer. Kadaň tak vyhrála 5:0 a odskočila Berounu už o 4 body. „Myslím si, že rozhodlo, že jsme brzo vedli 2:0. Potom už jsme si to hlídali celý zápas.“ vrací se za duelem dvou celků ze spodku tabulky střelec páté kadaňské branky Jan Hammerbauer a zároveň doplňuje. Ještě tam pak zlobili, ale já si myslim, že to rozhodlo. Vždycky se hraje líp, když se vede.“

V utkání 49.kola byly k vidění dvě šarvátky. Nejprve si to rozdali Jakub Chrpa a Pavel Malý. V tomto souboji zvítězil mladý kadaňský útočník. Ve třetí části se do sebe pustila dvojice Jakub Trefný – Patrik Petruška a opět byl úspěšnější hráč Kadaně. „Já si myslím, že to nebylo nějak hodně vyhecované. Je to normální,“ mladý útočník Kadaně, jenž si před nedávnem odbyl extraligovou premiéru.

Již v pondělí čeká na Kadaň další zápas. Svěřenci trenéra Buchal zamíří do Jihlavy, která má již zajištěný postup do vyřazovací části soutěže. Co od zápasu očekává Jan Hammerbauer? „Tak jedeme do Jihlavy. Určitě těžký zápas. Minule jsme tam docela vysoko prohráli. Jedeme tam pro tři body. Zlepšit výkon než posledně.“

V pátek byly zahájeny 22. Zimní olympijské hry v ruském Soči. „Určitě budu sledovat olympiádu,“ prozrazuje 20 letý hokejista a zároveň doplňuje. „Favoritem je určitě Martina Sáblíková a doufám, že naši hokejisté udělají nějakou medaili.“