MD: Přestřelka na severu Čech

Stanislav Jiskra | 24.11.2012 | |

Začátek zápasu se posunul o 20 minut z důvodu rozhodčích, kteří na zápas vůbec nedorazili. Domácímu týmu se však podařilo narychlo sehnat náhradní rozhodčí, jmenovitě Lukáš Hrubý jako hlavní rozhodčí a na čarách mu asistovali Lukáš Pichlík a Richard Sukovič. Zápas se tak nemusel odložit. První třetina byla pod taktovkou hostů z Ústí, kteří vedli 3:0. V druhé třetině hosté navýšili svůj náskok dokonce na 5:0, ale domácí celek dokázal snížit na 3:5. O několik minut později hosté přidali šestou branku. Do třetí třetiny domácí přímo vlétli, když dvěma góly snížili na 5:6. Hosté ovšem svojí bojovností vsítili sedmý gól, na který Kadaň odpověděla svým šestým zásahem – 6:7. Slovan ke konci zápasu přidal další dvě branky. Zápas tedy vyhrál tým z krajského města 6:9

Hosté vstoupili do zápasu s větší vervou, ale jako první se mohl prosadit domácí Filip Šmejc, který si prohodil puk mezi hostujícím obráncem. Puk ovšem o centimetry minul ústeckou klec. Do obrovské šance se dostal domácí Marek Suchý, jenže hostující gólman chytil jak jeho střelu, tak i dorážku. Hosté měli několik vyložených šancí, ale domácí obrana byla bezchybná. Hosté uzamkli celek Kadaně na téměř dvě minuty v obraném pásmu. Filip Šmejc ukázal svojí chuť po gólech, když projel celé kluziště, ale ústecký gólman jeho střelu lapil. Jako první udeřili hosté, když v desáté minutě střelou mezi betony domácího gólmana Mědílka uspěl ústecký Filip Rubeš - 0:1. Sportovní klub dostal šanci na vyrovnání, ale v přesilové hře nevymysleli vůbec nic. Velkou chybu kadaňské obrany potrestal opět Filip Rubeš, který se napřáhl a prostřelil domácího Mědílka – 0:2. O tři minuty později hosté skórovali po třetí. Na 0:3 střelou pod beton zvyšoval Marek Leitner

Do druhé části vstoupil hráči Kadaně s výhodou jednoho hráče v poli navíc, tu však nikdo nezužitkoval. Ve dvacáté druhé Slovan zvýšil svůj náskok, Petr Zdvořáček zakončil samostatnou akci přesně - 0:4Hosté ukázali svou převahu a udeřili ve vlastní oslabení. Přesnou ranou mezi betony skóroval Matěj Drha - 0:5. Kadaň se prosadila v čase 27:51. Vladimír Kopica se napřáhl od modré a prostřelil gólmana Landta mezi betony – 1:5. Dvě minuty na to přidala druhou branku domácích Aneta Lédlová, která měla po přihrávce lehkou práci - 2:5. Domácí celek pomalu ožíval. Na 3:5 snížil bekhendovou střelou mezi betony Jiří Haluška. Hosté se ale za žádnou cenu nevzdali. Na 3:6 zvýšil Matěj Drha , který dorážel puk do prázdné branky.

Perfektní vstup do třetiny předvedla domácí Kadaň. Nejprve proměnil přesilovou hru Jiří Haluška - 4:6. A p dvanáct vteřin později usměrnil lehkou tečí puk do sítě Tomáš Hejduk - 5:6. Poté navíc hostující obraně ujel domácí Jiří Haluška, který byl faulován. Rozhodčí nařídil trestné střílení, to ovšem faulovaný hráč neproměnil a zmařil tak velkou šanci na vyrovnání. Další obrovskou šanci na vyrovnání měla Kadaň, gólman Landt zastavil puk na brankové čáře. Po těchto neproměněných šancích udeřili opět hosté. V čase 50:41 si Petr Zdvořáček položil domácího brankáře Mědílka a zavěsili puk za jeho záda – 5:7. Až poté domácí proměnili přesilovou hru, konkrétně to byl Martin Pešek, jehož střela od modré zapadla hostujícímu gólmanovi k pravé tyči – 6:7. Krátce na to ale další branku vsítil hostující Filip Rubeš, která padla z očividného ofsajdu, ovšem podle rozhodčích bylo vše v pořádku a branka platila – 6:8. Domácí Kadaň nakonec pohřbil hostující Petr Zdvořáček, který dovršil svůj hattrick a zároveň tak potvrdil vítězství Slovanu v zápase bohatém na góly - 6:9.