V září 2005 vyšly tyto články:

12>>
30.9.První derby klepe na dveřeCHM - KAD 3:3, 10.kolo | Jakub CoufalPo vyostřeném zápasu během letní přípravy se opět setkají okresní rivalové Z Kadaně a Chomutova. Oba dva celky v minulých kolech vyhrály fotbalovým rozdílem 1:0. Kadaň si po bojovném výkonu připsala 2 body za výhru v prodloužení nad Jihlavou. Chomutov si naopak poradil na ledě Komety Brno a přivezl si plné 3 body. Kdo chce vědět, jak se body rozdělí tentokrát, může v sobotu 1. října zavítat na chomutovský zimní stadion, kde klání začíná tradičně od 17:30.
29.9.Bývalý slovenský reprezentant Pavol Riečičiar posilou Kadaně!David Schlegel, Tomáš KučeraK a d a ň - Novou posilou hokejistů SK Kadaň se stal bývalý slovenský reprezentant Pavol Riečičiar. Sedmadvacetiletý útočník hrál na Slovensku extraligu za Martin, Prešov, Spišskou Novou Ves a Nitru. Sezónu 2000/01 strávil v Litvínově a později krátce působil v Kometě Brno. Naposledy zkoušel štěstí v Dynamu Moskva, které ho uvolnilo do záložního týmu v Leninogorsku. "Riečičiar je střelec, bruslař a bojovník. Nejsme zatím moc produktivní, takže od něj očekáváme góly," uvedl manažer kadaňského klubu Alois Chlustina. Riečičiar bude v Kadani působit do 30. dubna 2006. "V pondělí jsme hráli v Ostravě, nabrali jsme ho do autobusu, v úterý s námi poprvé trénoval a ve středu nastoupil k prvnímu utkání," vysvětlil okolnosti hráčova příchodu Chlustina stím, že z týmu zatím nikdo neodchází.
29.9.Na silné prostě umíme, chválí tým Kamil TvrdekKAD - JIH 1:0, 9.kolo | Marek MikešKadaň opět dokázala, že body se ze severočeského ledu vozí jen velmi těžko. Zuby si tentokrát na fenomenálním brankáři Jaroslavu Hüblovi vylámali střelci Dukly Jihlava. V ofenzívě se naopak stalo doslova tornádem pravé křídlo prvního útoku Kamil Tvrdek. Nedávno dvaadvacetiletý hráč si po zásluze odnesl cenu pro nejlepšího hráče utkání. Ve třetí minutě nastavení nezištně přihrál Robertu Plačkovi a vypracoval tak výhru nad prvoligovým lídrem.
28.9.Dva body s Jihlavou zajistil zlatý gól Roberta PlačkaKAD - JIH 1:0, 9.kolo | Katka HodkováKdyby někdo kadaňským fanouškům před zápasem řekl, že po vítězství nad Mladou Boleslaví porazí doma i momentálního lídra tabulky, asi by tomu nikdo neuvěřil. Jihlava naskočila na led s chutí rozcupovat Severočechy na malé kousky. Ale celek vedený trenérem Ladislavem Kubátem se ukázal v tom nejlepším světle. Hokejisté dřeli jako Ukrajinci a být v tu chvíli na stadionu a dívat se na útočnou a dynamickou hru, bylo k nezaplacení. Bez nadsázky označujeme utkání s Jihlavou jako zatím nejlepší v letošní sezóně. Kadaň snad nejvíc podržel výkon brankáře Jardy Hübla a výkon útočníka Kamila Tvrdka, který byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Důležité dva body ale nakonec domácím zajistil svým gólem bek Robert Plaček.
27.9.Do Kadaně přijede momentální lídr tabulkyKAD - JIH 1:0, 9.kolo | Jakub CoufalKadaňské hráče čeká další těžký domácí zápas. Po smolném utkání z Ostravy, kdy rozhodla o výsledku až 60. minuta, budou mít kadaňáci opět co napravovat. Na svém ledě přivítají opět venku neporažený tým. Po Mladé Boleslavi se na náš stadión přijede podívat Dukla Jihlava, která venku zatím vždy vyhrála. Domácí bitva o body začne ve středu 28. září v 18:00.
26.9.Severočechy v Ostravě potopila šedesátá minutaSAR - KAD 1:0, 8.kolo | Martin GahlerOstrava se na pondělní utkání s Kadaní snažila přilákat fanoušky, a proto na stadionu nevybírala žádné vstupné. Diváci, kteří se nechali nalákat, však odcházeli bez větších zážitků. Atraktivní duel se totiž změnil ve zdlouhavou a vyčkávací hru dvou rovnocenných soupeřů. Kadaň devětapadesát minut hájila nerozhodný stav, Severočeši si dokonce v poslední třetině vzali oddechový čas. Ale jak už to bývá, přišla zrádná šedesátá minuta. Ostravský útočník Filip Mleko tečoval střelu Pavla Šebesty a bylo rozhodnuto. Náhodná branka připravila Kadaň o všechny body..
25.9.V pondělí na Kadaň zadarmoSAR - KAD 1:0, 8.kolo | Míša SládkováTento týden nabere kadaňská výprava kurs na druhý konec republiky. Cílem cesty bude stadion Sarezy Ostrava. Severočeši budou možná čelit velké domácí atmosféře. Vedení Sarezy se totiž snaží přivést na utkání s Kadaní více fanoušků a jak jinak toho nejlépe dosáhnout, nežli vstupným zdarma. Zda pomůže ostravskému týmu domácí atmosféra, můžeme zjistit v pondělí. Možnost prvního útoku na bránu budou mít obě mužstva krátce po 17. hodině.
24.9.Kadaň na domácím ledě znovu zvítězilaKAD - MBL 3:1, 7.kolo | Katka Hodková, Martin GahlerMladá Boleslav přijela do Kadaně na sobotní utkání v roli favorita, který okupuje třetí místo v tabulce první ligy. Hosté si navíc chtěli udržet neporazitelnost na ledě soupeře. To se jim ale nepodařilo! Severočeši se do zápasu skutečně napřeli a vydrželi vypjatou hru až do úplného konce. Vítěznou sérii zahájil v polovině druhé třetiny Kamil Tvrdek. Domácí útočník si nejprve odseděl dvě minuty na trestné lavici a vzápětí byl sám faulován. Poté si ale vše vynahradil, když se stal autorem první branky zápasu. Mladá Boleslav sice během jediné minuty vyrovnala, ale v závěrečné fázi nedokázali Středočeši udržet nervy na uzdě a pětiminutový trest ve hře jejich osud definitivně zpečetil.
23.9.Kadaň přivítá zatím venku neporažený týmKAD - MBL 3:1, 7.kolo | Jakub CoufalPoprvé v letošní sezóně se Kadaň utká s jedním z kandidátů na vítězství v 1. lize. Zápas to bude jistě zajímavý. Kadaň v posledních třech kláních bodovala a svou šňůru nebude chtít přetrhnout ani doma. Mladá Boleslav naopak patří k týmům, kterým svědčí zejména venkovní prostředí. Souboj venku neporaženého a na druhé straně doma nepřemoženého slibuje atraktivní podívanou. Zjistit, jaká bude pravda, můžete v sobotu 24. září na našem zimním stadionu od 17:00.
22.9.S bodem z Třebíče jsme spokojeniTRE - KAD 1:1, 6.kolo | Jindřich Poledna"Přijeli jsme si pro bod a ten máme," byla první věta hodnocení utkání obránce Milana Vobořila. V úporném utkání padly pouze dvě branky, obě byly z kategorie těch "šťastných". Oba trenéři po utkání vyzdvyhli opory ve statyních, protože oba gólmani se ve středečním souboji velmi činili a dováděli útočníky místy až k němému úžasu. Proti Kadani se chtěl vytáhnout Pavel Pelán, který je v Třebíči na hostování právě z našeho klubu. Celé utkání dřel a připravil si čtyři vyložené šance, radost měl však jen po té první. Ve zbylých situacích kraloval jen Jaroslav Hübl.
21.9.Kadaň dohnala Třebíč k prodlouženíTRE - KAD 1:1, 6.kolo | Katka HodkováSeveročeši do utkání nenaskočili vůbec šťastně. Domácí útočník Pavel Pelán překvapil gólmana Hübla už na začátku deváté minuty, když od modré čáry zavěsil pod víko. Horácká Slavia se ujala vedení a těsný náskok si držela až do poslední třetiny. Čest a body Kadani zachránil Milan Hahn, když patnáct minut před koncem vyrovnal. V tvrdém utkání nakonec došlo až na prodloužení, které však žádnou změnu nepřineslo. Oba týmy si body spravedlivě rozdělily. Třebíč se přesto cítí být vítězem, protože i v šestém kole odešla do kabin neporažena.
20.9.Povedlo se, zaradoval se Jan ŠvíkKAD - PRO 2:0, 5.kolo | Marek MikešJeden z nejmladších hráčů ve žlutočerném dresu, přesto součet extraligových startů všech hráčů Kadaně jen o málo převyšuje počet zápasů, ve kterých on do extraligy nastoupil. Jan Švík se pyšní deseti přesnými zásahy v dresu Plzně a Karlových Varů. V Kadani je mnohými označován za nástupce Lukáše Pecha a prozatím se s touto nelehkou rolí srovnává na výbornou. Proti Prostějovu pohotovou střelou zvýšil na 2:0 a kdyby byla branka Prostějova před koncem zápasu uznána, mohl jeho přesný zásah do sítě nést označení vítězné branky.
19.9.Jestřábi odletěli bez boduKAD - PRO 2:0, 5.kolo | Martin Gahler, Marek Mikeš, Míša SládkováTři body si po zápase s Prostějovem připsali hráči Kadaně. Úvodní dvacetiminutovka začala trochu pozvolna, avšak co se nestihlo na začátku, dohánělo se ve třetí třetině. Ačkoli šance byly na obou stranách, Jestřábi se mohli pouze chytat za hlavu nad neproměněnými šancemi. Kadaň měla štěstí více a mohla dvakrát zvedat ruce nad hlavu.
19.9.Smaže Kadaň výhodu domácího prostředí?TRE - KAD 1:1, 6.kolo | Míša SládkováZe zápasů na půdě soupeře se Kadaňským zatím příliš bodů přivést nepodařilo. Poslední venkovní utkání na ledě Jindřichova Hradce by však mohlo znamenat obrat k lepšímu. Černožlutí stále čekají na zisk cenného skalpu na poli soupeře. O tom, zda je počátečním nezdarům konec, se budeme moci přesvědčit ve středečním boji s týmem SK Horácká Slávia Třebíč. První vhazování je naplánováno na 18:00.
18.9.Pro playoff uděláme maximumJindřich PolednaStejně jako v loňské sezóně je Miloš Kajer i letos kapitánem kadaňského celku. Jako odchovanec kladenského hokeje si zahrál na domácím ledě extraligu, pak také druhou ligu za Chomutov, první ligu v Berouně, Sokolově, Kralupech a Šumperku, od sezóny 2001/2002 je bez přestávky členem kadaňského týmu. Jako kapitána jsme se ho na začátku ligy zeptali na pár otázek.
18.9.Do Kadaně přiletí JestřábiKAD - PRO 2:0, 5.kolo | Katka HodkováKadaň má za sebou nelichotivou bilanci. Ze třech venkovních nájezdů si zatím přivezla jen jediný bod. Domácí fanoušci však ještě žádnou porážku neviděli. Kadaň totiž hrála na vlastním ledě dosud jen jednou. Ve vypjatém duelu s Hradcem Králové Severočeši dokázali urvat tři body vítězstvím 4:3. Teď však přijíždí na sever Jestřábi z Prostějova. Pokud letos chtějí černožlutí dosáhnout na play-off, měl by být výsledek jednoznačný. Ale nechme se překvapit. Nováček z Prostějova se zatím v I. lize cítí jako ryba ve vodě a se třemi body se drží na dvanáctém místě hned za Kadaní. Po více než týdenní odmlce se v pondělí 19. září fanoušci dočkají dalšího domácího utkání. Úvodní buly bude vhozeno v 18:00. Tak neseďte doma a přijďte podpořit svého favorita! Za vítězstvím týmu mnohdy stojí právě kotel plný lidí..
17.9.Ani do třetice Kadaň neveze plný počet bodůJHR - KAD 1:1, 4.kolo | Jan Wirkner, Katka HodkováEuforie z přípravných zápasů se už dávno vypařila. Hráči SK Kadaň nevykročili do nové sezóny příliš šťastně. Severočeši nejprve prohráli v Havířově 5:1 a v dalším venkovním utkání dostali v Brně nakládačku 6:2. Do Jindřichova Hradce kadaňští hokejisté odjížděli s myšlenkou na tři body. Ale nováček v první lize se nedal zlomit tak snadno. Kadaň se zásluhou prvního gólu Michala Oliveria ujala ve 14. minutě vedení a pak si těsný náskok držela až do konce poslední dvacetiminutovky. Pětapadesátá minuta ale nahrála Vladimíru Škodovi a bylo vyrovnáno. Jihočeši si pak remízu ohlídali i v prodloužení.
15.9.Spraví si Kadaň chuť na nováčkovi z Jindřichova Hradce?JHR - KAD 1:1, 4.kolo | Jakub CoufalPo nevydařeném utkání v Brně zajíždějí tentokrát naši hráči k prvnímu seznámení s prvoligovým nováčkem do Jindřichova Hradce. Kadaň si bude chtít spravit chuť z posledního zápasu, ale ani Vajgar nezůstane v bojovnosti pozadu. Náš soupeř stále čeká na první ligové body a právě proti Kadani bude chtít své čekání ukončit. Úvodní buly zápasu bude vhozeno v sobotu 17. září v 17:00.
15.9.Junioři skončili s přípravou.Dědek
14.9.Dvě minuty rozhodly zápasKOM - KAD 6:2, 3.kolo | Martin GahlerSe snahou získat první body z cizího kluziště odjížděli kadaňští hráči na led Komety Brno. Rondo vůbec poprvé v letošní sezóně mohlo spatřit své domácí hráče v ligovém zápase. Zápas byl podle předpokladu vcelku vyrovnaný, oba celky v posledním utkání získaly plný počet tří bodů. I když Kadaň dlouho držela krok se svým soupeřem, přesto během třetí třetiny několikrát během chvíle inkasovala a prohrála tak 6:2. K zisku bodů nepomohla Kadani ani nová brankářská posila z Karlových Varů Lukáš Mensátor, který navíc opustil klec po inkasovaných gólech ve třetí třetině.