archiv článkůarchiv aktualit

V srpnu 2012 vyšly tyto články:

Další stránky
1>>
30.8.Nejvíce důležitý bude start ligyJindřich PolednaJiž pátou sezónu začíná Karel Ton v dresu prvoligové Kadaně. V letošní sezóně bude patřit k nejzkušenějším hráčům a bude předávat zkušenosti především mladším spoluhráčům. A právě tohoto odchovance Sparty jsme se zeptali na postřehy z letní přípravy, na spolupráci s Piráty a na prvloligové výhledy z pohledu kadaňského týmu.
29.8.Dorost vyhrál v ÚstíJan ProšekÚstecký starší dorost v rámci přátelských zápasů odehrál další souboj na domácí půdě. V příjemně vychlazené Zlatopramen Areně hostil stejně staré hokejisty z Kadaně. Domácí si byly vědomi toho, že tým spolupracující s Chomutovem bude těžkým soupeřem.
27.8.Z A-týmu byli vyřazeni další 4 hráčiJindřich PolednaPo přípravném utkání s Ústeckými Lvy vyřadilo vedení kadaňského klubu další 4 hráče. Tentokráte se jednalo o tři útočníky a jednoho obránce. Jména hráčů najdete v tomto článku.
23.8.Kadaň remizovala s Ústím v prvním domácím přípravném zápase 2:2KAD - UNL 2:2, 7.kolo | Jindřich PolednaKadaň šla do vedení jako první v 11. minutě. Branku vstřelil Bursík, když využil chyby ústecké obrany. Za Ústí vyrovnal v přesilovce Brož, v době, když už běžela 2.třetina, ale vedení vrátil Kadani po osmi minutách hry Jiří Charousek. Jenže domácí tým nedokázal udržet slibné vedení a 3 minuty před koncem srovnal na 2:2 hostující Sýkora. Kadaň tak remizovala při svém prvním domácím přípravném utkání s Ústím a ukázala tak svým fanouškům, že její sestavy není nejhorší, ačkoliv je pořád co zlepšovat.
22.8.Kadaňský zimní stadion uvidí první domácí zápas přípravyKAD - UNL 2:2, 7.kolo | Jindřich PolednaPo šesti prohrách na ledech soupeřů čeká kadaňský celek domácí premiéra v přípravě. Do Kadaně zamíří Ústečtí Lvi, kteří nemají vůbec špatné výsledky. Ústí by mělo hrát opět na čelních pozicích a pro Kadaň tak vzniká vynikající možnost porovnání sil se soupeřem, který má sílu. Uvodní vhazování bude provedeno ve čtvrtek 23.srpna v 18 hodin.
21.8.Kadaň prohrála i šestý přípravný zápasBER - KAD 3:1, 6.kolo | Jindřich PolednaPo bezbrankové první třetině, kdy se Kadaň především bránila díky spoustě vyloučení, se domácí tým ujal vedení po dvou rychlých brankách na konci druhé třetiny. Beroun přidal v 50.minutě branku při přesilové hře a zastavil tak tlak Kadaně. Přesto jednu branku Kadaň vstřelila. Danko Deveri využil dvojnásobnou přesilovku. Kadaň tak nevyhrála ani v šestém přípravném zápase.
20.8.Dostáváme hodně branek, to musíme změnitJindřich PolednaA-tým mužů se vrátil z turnaje ve slovenském Zvolenu sice se třemi prohrami, ale se vztyčenou hlavou. Tým odehrál zápasy, za které se nemusel stydět, navíc s mnohem silnějšími soupeři. O hodnocení jsme požádali kadaňského lodivoda Michala Jägra.
20.8.Beroun - další soupeř v přípravěBER - KAD 3:1, 6.kolo | Jindřich PolednaPo návratu z turnaje ve slovenském Zvolenu čeká na kadaňský celek tradiční soupeř - Berounští Medvědi. Ten po loňské nepovedené sezóně změnil z velké části celek, v přípravě má za sebou již šest utkání a stále čeká na výhru. Jediným dílčím úspěchem byla remíza 1:1 v prvním zápase proti týmu Agbars Ariada, který v Berouně sehrál v rámci přípravy dvojzápas.
18.8.Kadaň srazily se Sanokem chyby v obraněSAN - KAD 7:5, 5.kolo | Jindřich PolednaAčkoliv měla Kadaň během 1.třetiny více ze hry, polský tým se od 8. minuty radoval z jednobrankového vedení. Po nedůslednosti české obrany se trefil Malasinski. Polský tým se podruhé trefil hned po nástupu do 2.třetiny v přesilové hře, ale pak začala excelovat Kadaň. První branku vstřelil Petr Mainer, tak v přesilové hře, na 2:2 srovnával blafákem v polovině zápasu Jiří Charousek. Polský tým nevyužil výhodu trestného střílení a Kadaň udeřila dvakrát po sobě. Kamil Tvrdek zvyšoval na 2:3 a čtvrtou branku si připsal čtvrtý útok. Poslední se dotkl puku Filip Hanták - 2:4. Polský tým se vrátil do zápasu využitou přesilovkou těsně před koncem druhé třetiny. A vyrovnal hned na začátku té třetí, po chybě kadaňské obrany. Filip Seman strhl vedení na stranku Kadaně, ale po fatální chybě obrany bylo po 56 sekundách srovnáno na 5:5. Koncem třetiny se Poláci trefili ještě 2x a Kadaň tak odjela z turnaji se třemi prohrami.
17.8.Kadaň prohrála na turnaji i s KyjevemKAD - BEK 2:4, 4.kolo | Jindřich PolednaÚvodní branku zápasu dala kadaňská 4.pětka, střelcem byl obránce Kolčava. Jenže to bylo na dlouho dobu ze strany Kadaně všechno. Celek Kyjeva vstřelil postupně v 1.třetině 3 branky a po první čásdti šla Kadaň do kabin s dvoubrankovým mankem. V druhé třetině sice štastně snížil Roman Chlouba, jenže ukrajinský tým se prosadil ve 36.minutě a skóre bylo opět o 2 branky 2:4. Kadaňský tým měl především v posledních minutách několik slibných šancí, ale když nevyužil ani přesilovku 5 na 3, prohrál na turnaji i svůj druhý zápas.
16.8.Kadaň začala turnaj porážkou se ZvolenemZVO - KAD 5:4, 3.kolo | RedakceHokejisté Kadaně zahájili turnaj ve zvolenu těsnou porážkou s domácím celkem. Po bezbrankové první třetině rozhodla o výhře Zvolenu druhá část, kterou domácí hokejisté vyhráli 3:2. Ve třetí třetině daly oba celky po třech brankách a utkání tak skončilo 5:4.
12.8.Kadaň míři na turnaj do ZvolenaZVO - KAD 5:4, 3.kolo | Jindřich PolednaKadaňský hokejový tým se ve dnech 16. - 18.srpna zúčastní mezinárodního turnaje ve slovenském Zvolenu. Letos se jedná již o 14.ročník tohoho turnaje věnovanému vzpomínce na zvolenského hokejového rodáka a odchovance Pavla Zábojníka. Turnaje se v loňském roce účastnil partnerský Chomutov, který turnaj vyhrál. Letos dostává šanci Kadaň, která odehraje ve Zvolenu 3 utkání ve 3 dnech.
10.8.Hledáme nové redaktoryRedakceRedakce internetových stránek SK Kadaň rozšiřuje svůj tým. Získejte nové zkušenosti a zážitky z hokejového prostředí a pomozte vytvářet kvalitní a sledované zpravodajství o událostech a zápasech kadaňského týmu. Jedná se o skvělou příležitost například pro zájemce o studium žurnalistiky, což ale samozřejmě není podmínkou. Stejně tak není nijak omezující váš věk, záleží jen na vašich schopnostech.
9.8.Příprava podruhé - jedeme do MostuMST - KAD 7:4, 2.kolo | Jindřich PolednaPo úterní remíze 5:5 v základní hrací době a nakonec i nepodařením nájezdům v Litoměřicích čeká kadaňský tým soupeř z Mostu. Trenéři chtějí opět dát šanci všem mladíkům, blýsknout se ale bude chtít také Kamil Tvrdek, který v Mostě minulou sezónu odehrál. Fanoušci mohou očekávat velmi podobnou sestavu jako v Litoměřicích, trenéři však chtějí nechat doma několik hrčů, které nepotřebují zkoušet.
9.8.Kadaň padla v Mostě vysoko 4:7MST - KAD 7:4, 2.kolo | Jindřich PolednaDomác tým vkročil do zápasu sebevědomě, Kadani téměř nic nedovolil a už v 7.minutě vedl o 2 branky. Kadaň vystřelila poprvé na domácího brankáře až ve 12.minutě. Spousta branek padala předevšm v přesilových hrách a ukázala trenérům slabiny především v obranné činnosti. Domácí Most tak porazil Kadaň na svém ledě vysoko 7:4, dvě branky Kadaně vstřelil Jiří Charousek , po jedné přidali Filip Seman a Roman Chlouba.
7.8.Karel Ton nastřílel v Litoměřicích hattrickLTM - KAD 6:5, 1.kolo | Jindřich PolednaKadanští hráči vstoupili do zápase parádně. Už po 59 vteřinách vstřelil svůj první gól Karel Ton, druhou branku přidal po 157 sekundách. Domácí sice v 6.minutě snížili, ale opět do dvoubrankového vedení dostal Kadaň Petr Stoklasa. Jenže Stadion dokázal trestat nedisciplinovanost Kadaně a třemi brankami koncem 1.třetiny skóre otočil. Jakub Hofmeister však ve 28.minutě vyrovnal a v polovině zápasu poslal hosty do vedení svou třetí brankou Karel Ton. Domácím se podařilo hned začátkem 3.třetiny vyrovnat. A protože dvě minuty před koncem řádné hrací doby netrefil kadaňský Andres prázdnou branku, došlo na samostatné nájezdy. Tam se jako jediný trefil domácí Šinágl a vybojoval tak domácímu Stadionu výhru po nájezdech.
6.8.Začínají přípravné zápasy - jako první jsou na řadě LitoměřiceLTM - KAD 6:5, 1.kolo | Jindřich PolednaPříprava na ledě je v plném proudu, a tak přicházejí první zápasy. V tomto týdnu čekají na kadaňské borce 2 zápasy a oba sehrají naši hokejisté na ledě soupeřů. Oba zápasy budou důležité především pro mladé hráče, kteří musí přesvědčit trenéry o svých kvalitách. A právě jim dá trenérská dvojice nejvíce prostoru. První přípravné utkání se odehraje v Litoměřicích v úterý od 18ti hodin.
4.8.Chci se poprat o místo v sestavěJindřich PolednaJan Kaššák je jedním z brankářů, které chtějí kadaňští trénéři podrobit zápasovému náporu, aby si byli jistí, že budou v průběhu sezóny oporami. Pro tohoto mladého gólmana nebude žádnou novinkou postavit se v Kadani mezi tři tyče, premiéru se odbyl v minulé sezóně a rozhodně nezklamal. V loňském roce nasbíral další zkušenosti v nižších soutěžích a nyní je připravem přesvědčit trenéry o svých kvalitách.
2.8.Mezinárodní turnaj hráčů do 17ti letJindřich PolednaVe dnech 7. srpna až 10. srpna na zimních stadionech v Chomutově, Kadani a Klášterci nad Ohří uskuteční mezinárodní turnaj reprezentací do 17 let. Přijďte se podívat na mladé nadějné hráče, mnozí z nich se mají šanci probít se v budoucnu do seniorských reprezentací ve svých zemích. Turnaj má 5 účastníků, kromě týmu z České republiky budou o vítězství bojovat také celky Německa, Slovenska, USA a Švýcarska. V českém výběru je také kadaňský odchovanec Petr Macháček. K týmu se dodatečně přidal i další kadaňský hráč Martin Strunz. Oba borci převedli v neděli parádní výkon v přátelském utkání proti USA, Petr Macháček si dokonce připsal asistenci.
2.8.S týmem trénuje 6 (staro)nových hráčůJindřich PolednaA-tým mužů SK Kadaň pomalu finišuje s přípravou na první přípravný zápas a trenér Michal Jäger hlásí nové hráče v přípravě. Výraz nové však platí jen u jednoho, pět hráčů stabilně nastupovalo v kadaňském dresu již v minulé sezóně.