V únoru 2008 vyšly tyto články:

12>>
25.2.Výsledky mládeže 22.2.- 24.2.2008Miroslav LučanO víkendu se opět naplno rozjely mládežnické soutěže a do bojů se po dlouhé době zapojily všechny mládežnické kategorie. Ne však všichni dokázali potěšit, dosahovali střídavých úspěchů. Nejvyšší vítězství zařídili hráči 4.třídy, když deklasovali na domácím ledě Roudnici v poměru 11:2, naopak nejvyšší porážku utrpěli osmáci, když 2:11 podlehli v Mariánských Lázních. Střelcem víkendu se shodně se čtyřmi přesnými zásahy stali, třeťák Adam HÁJEK a Klárka CHMELOVÁ ze sedmé třídy.
18.2.Střelcem víkendu ADAM HÁJEKMiroslav LučanO víkendu 15.2. - 17.2.2008 do bojů o mistrovské body kadaňští mládežníci příliš nezasáhli. Druháci dokázali nadělit desítku v Mostě tak i doma Chomutovu. Třeťáci prohráli v Mostě a porazili Chomutov. Dále do bojů zasáhli pouze dorostenci, oba zápasy však prohráli. Ostatní celky mají utkání odloženy. Střelcem víkendu se stal Adam HÁJEK, který konto soupeře zatížil 6 přesnými zásahy.
18.2.Obrat se nekonal, Sareza je ve čtvrtfináleKAD - SAR 0:4, 3.kolo | Miroslav LučanVe třetím utkání osmifinále kadaňským nic jiného nezbylo než zvítězit. Do zápasu vkročili s velkým odhodláním, ale měli hodně svázané ruce a nohy, nic se nedařilo, navíc ostravští hráli v pohodě, uvolnění. Do zápasu je navíc nakopla vstřelená branka. Od té doby domácí tahali za kratší konec. Nedokázali ani využít dvojnásobnou přesilovku. Do poslední části nastoupili s velkým odhodláním něco z výsledkem udělat, jenže naopak ihned z kraje třetiny inkasovali a o zápase bylo rozhodnuto. Sareza pak přidala ještě jednu branku a utkání dovedla do vítězného konce 0:4. Sareza tak zaslouženě postupuje do čtvrtfinále play-off.
17.2.Netřeba stahovat kalhoty, vždyť brod je ještě dalekoKAD - SAR 0:4, 3.kolo | Jakub CoufalAčkoliv se série s Ostravou nevyvíjí ani trochu dle představ Severočechů, přesto není všem dnům konec. Oba dosavadní duely byly více než vyrovnané, Kadaň spíše doplácela na vlastní nervozitu. Na hráčích v černožlutém nyní je, aby kadaňské publikum přesvědčili, že nehrají play-off zbytečně. Zároveň by hokejistům pomohla výraznější divácká podpora, jako poděkování za účast ve vyřazovacích bojích. Je zbytečné být pesimistou po 2 odehraných zápasech, vítěz série musí vyhrát třikrát! Přeci jen v hokeji je možné cokoli, tak proč by nešla zvrátit i nepříznivá série. Příklad by si Kadaň mohla vzít z nedávného extraligového zápasu Plzně se Zlínem. Západočeši doma nutně potřebovali body do boje o play-off, přemíra snahy jim však přivodila pouze výsledek 0:4, který vydržel až do 53. minuty. O to větší bylo překvapení, když v 62. minutě rozhodli Plzeňští o zisku prémiového bodu za výhru v prodloužení 5:4pp. Ačkoliv sem podobné řádky asi nepatří, přesto se Kadaň může pokusit o podobný osud. Pojďme Sareze ukázat, že královská Kadaň se nevzdává bez boje! Pojďme uhájit domácí tvrz před nájezdem cizinců z opačného konce republiky! Pojďme povzbudit hokejisty na kadaňský stadion v pondělí 18. února v 18:00!
17.2.Vítězství v Lounech - stříbro uhájenoLOU - SKB 6:9, 19.kolo | Miroslav LučanK poslednímu utkání sezóny zajížděl B-tým SK Kadaň na led HC Slovan Louny. Do utkání nastupovali s nutností zvítězit, pokud si chtěli udržet konečné druhé místo v soutěži. Povedlo se. V utkání byli lepším týmem a jednobrankový náskok po úvodní části se podařilo v prostřední třetině udržet. V závěrečné části přidali kadaňští ještě čtyři braky a zaslouženě vyhráli 6:9.
16.2.K poslednímu zápasu do LounMiroslav LučanK poslednímu zápasu sezóny zajíždí B-tým SK Kadaň na led HC Slovan Louny. Kadaňští v letošním kalendářním roce ještě nebodovali a pokud budou chtít uhájit konečnou druhou příčku v ústeckém krajském přeboru, musí bezpodmínečně zvítězit, neboť mají náskok pouhé dva body, lounští však mají jeden zápas k dobru. Zda nakonec kadaňský B-tým uhájí stříbrnou příčku se dozvíme v neděli 17.2.2008 od 17:00 hodin na lounském zimním stadionu.
15.2.Kadaňští ani na podruhé nenašli recept na Sarezu, série se stěhuje na sever ČechSAR - KAD 4:2, 2.kolo | Miroslav LučanDo druhého osmifinálového zápasu nastupoval A-tým SK KADAŇ s touhou oplatit HC SAREZA včerejší porážku. Utkání bylo opět vyrovnané a bylo znát, že rozhodnou maličkosti. Jako první skórovali domácí, ale za dvě minuty poté MAŠEK využil přesilovku a srovnal skóre. Ve druhé části gól diváci neviděli, ale za to ve třetí třetině se děli věci. Krátce po začátku Buďa neproměnil trestné střílení. Minutu nato se však kadaňští dokázali dostat do vedení, když puk za čáru doklepl POSPÍŠIL. Dlouho se však neradovali a Sarezy vyrovnala z přesilovky. Severočeši často zahřívali trestnou lavici a to se nevyplatilo. Při další pořetní výhodě, osm minut před koncem Sareza otočila skóre. Nezbývalo nic jiného než se tlačit do útoku, ale v poslední minutě ostravští pečetili na konečných 4:2. Kadaňským tak nezbývá nic jiného než vyhrát oba domácí duely a vrátit se zpět do Ostravy.
14.2.První porážka, ale nic se nedějeSAR - KAD 3:1, 1.kolo | Miroslav LučanK prvnímu zápasu osmifinále PLAY-OFF jeli hokejisté SK Kadaň dlouhou cestu k HC Sareza Ostrava. V úvodní třetině se hrál vyrovnaný hokej s množstvím šancí na obou stranách, ale diváci se branky nedočkali. Kadaňští velmi často hráli ve čtyřech, což je stálo mnoho sil. Branku diváci viděli až po polovině, kdy se radovali domácí. Hra byla stále vyrovnaná, černožlutí měli spousty šancí, ale nedokázali žádnou využít. Do přestávky tedy odcházeli domácí s jednobrankovým vedení. V úvodu třetí části se kadaňští vrhli do útoku a MILAN BUĎA hned dokázal vyrovnat. Severočeši poté měli několik příležitostí otočit ve svůj prospěch, ale gólman Čech čaroval. Sedm minut před sirénou přišel trest a domácí vsítili vedoucí branku. Hosté odvolali půl minuty před koncem brankáře, ale domácí střelou do prázdné klece rozhodli utkání - 3:1. Kadaňští sehráli výborný zápas se špatným koncem, ale hned zítra se pokusí o nápravu.
13.2.Play-off zahájí Kadaň na ledě SarezySAR - KAD 3:1, 1.kolo | Jakub CoufalVrchol sezóny je tady. Vytyčený cíl je po několika letech půstu konečně splněn. Kadaň skončila na konečném 5. místě v západní skupině, zahraje si tak osmifinále v play-off proti 4. celku východu, Ostravě. Tým z opačného konce republiky postrádal v závěru soutěže herní pohodu, Kadaň naopak byla značně oslabená zraněními. Kdo je na tom s formou lépe musí ukázat až 1. vzájemný duel. Kadaňští musí chtít předvést co nejlepší výkon a minimálně 1 vítězství přivézt na sever Čech. Zda se černožlutým cíl povede, můžou všichni příznivci sledovat například pomocí on-line přenosu. Případný úspěch na ledě Sarezy by byl velkou výhodou do domácího prostředí, ve kterém se již v řadách fanoušků diskutuje možnost výraznější hlasové podpory.
12.2.FANOUŠCI - ZAMYSLETE SE NAD SEBOU !Miroslav LučanNa dnešní odpoledne bylo naplánováno SETKÁNÍ S FANOUŠKY, kterého se zúčastnilo vedení SK Kadaň, trenéři, za projekt 3K Milan Vacke, hráče zastupovali Patrik Fink a Tomáš Polanský. Bohužel však k překvapení zúčastněných nikdo další nepřišel. Debatovat se mělo na téma budoucnost kadaňského hokeje, o projektu 3K a dalším.

Rádoby fanoušci se ukázali, jak jim na týmu záleží a viděli to i hráči, kterým do zpěvu moc nebylo, když vidí, kdo za nimi vlastně stojí.

Jako fanoušci pořád chcete nějaké výhody, pořád srovnáváte náš tým s Chomutovem, ale v Chomutově na setkání s hráči přijde minimálně 60 lidí. Když pro vás vedení cokoli udělá, ať je to vstup zdarma, nabídka autobusu či cokoli jiného, NEVÁŽÍTE SI TOHO. Jediné co dokážete, tak kritizovat, kdo a co udělal a dělá špatně.

Nikdo nečekal, že vás přijde několik desítek, ale ta jediná desítka aspoň přijít mohla. Hráči i funkcionáři by viděli, že má nějaký smysl tady něco budovat.

Blíží se play-off, do kterého se náš mladý tým dostal po dlouhých šesti sezónách, ačkoli jim nikdo nevěřil. A nyní jste jim ukázali podporu jakou ve vás mají. V době, kdy jí možná nejvíce potřebovali. Vžijte se do krve hráčů, jak jim nyní asi je !

S pozdravem redakce a všichni zúčastnění

12.2.Slavomír Timko jubilantemMiroslav LučanDne 12.2.2008 oslavil dlouholetý vedoucí mužstva A-týmu SK Kadaň pan SLAVOMÍR TIMKO životní jubileum. A jako dárek k 55. narozeninám dostal mimo jiné od kadaňských hokejistů účast v play-off. Tímto způsobem se k blahopřání do dalších let a ještě mnoho strávených let u kadaňského týmů připojuje i redakce skkadan.cz.
11.2.Střelcem víkendu PATRIK HABAMiroslav LučanO uplynulém víkendu kadaňští mládežníci opět naplno naskočili do svých soutěží. Druhá a třetí třída byla úspěšná v Klášterci, čtyřka porazila vysoko Most, se stejným soupeřem pětka prohrála. Šesťáci sehráli parádní zápas proti Písku, se kterým však sedmička neuspěla. Osmička prohrála v Litoměřicích i s Hvězdou Praha. Devítka prihrála v Litoměřicích a remizoval doma s Hvězdou. Dorost dohrával taktéž s Hvězdou a po špatné třetí třetině vybojoval pouze bod za remízu. Střelcem víkendu se stal osmák Patrik Haba, který vsítil 4 branky.
11.2.Kadaňští nestačili na MedvědyKAD - BER 1:3, 44.kolo | Miroslav LučanV posledním kole základní části přivítalo A-mužstvo SK KADAŇ na svém ledě HC Berounští Medvědi v neúplné sestavě. V první třetině měli více ze hry hosté, také díky dvěma přeilovkovým trefám se ujali vedení. Ale krátce před přestávkou ještě snížil CHYBA. Ve druhé části opět při přesilové hře utekli berounští opět o dvě branky. Na to Severočeši již nedokázali odpovědět ani zlepšenou hrou ve třetí třetině. Zápas tak skončil 1:3 a kadaňští tak zakončili základní část na 5.místě a v 1.kole PLAY-OFF narazí na SAREZU OSTRAVA.
10.2.Přijíždí Beroun, generálka na play-off začíná!KAD - BER 1:3, 44.kolo | Marek MikešPlay-off, to je především souboj o každý milimetr ledu, kde žádný ze soupeřů nedá nic zadarmo. Tradiční vyznavač urputného hokeje je poslední soupeř Kadaně v základní části - HC Berounští Medvědi. Souboj tak lze bez nadsázky odznačit jako generální zkoušku na vyřazovací boje. Ostrý duel startuje v 18.00 hod. na zimním stadionu v Kadani.
10.2.Ani tentokrát B-tým nad Draky neuspělSKB - BIL 5:7, 18.kolo | Miroslav LučanK poslednímu domácímu utkání sezóny nastoupil B-tým SK Kadaň proti HC Draci Bílina. Hosté přijeli v nekompletní sestavou a na hře to bylo vidět. Kadaňští dlouhou dobu drželi s předčasnými vítězi krajského přeboru krok. Po dvou třetinách na ukazateli svítil nerozhodný výsledek. V poslední části se s brankami roztrhl pytel a šťastnější v závěru byli hosté a odvezli si 2 body za vítězství 5:7.
10.2.NA MEDVĚDY ZADARMO A V OSLABENÉ SESTAVĚMiroslav LučanVedení SK KADAŇ se rozhodlo na poslední kolo základní části vyhlásit VSTUP ZDARMA a zároveň tak poděkovat všem fanouškům černožlutých barev za přízeň po celou sezónu, která bude zakončena po dlouhé době účastí v PLAY-OFF. Proti Berounským Medvědům budou kadaňští hrát o konečné 5.místo základní části. Na dálku budou bojovat s havlíčkobrodskými Rebely. K jisté páté příčce stačí kadaňským vyválčit bod .....
9.2.KADAŇŠTÍ ODJÍŽDÍ Z VRCHLABÍ S DEBAKLEMVRC - KAD 6:1, 43.kolo | Miroslav LučanK předposlednímu zápasu základní části se A-tým SK Kadaň vydal na dlouhou cestu do Krkonoš na led HC Vrchlabí. V první třetině měli domácí více ze hry, ale skórovat dokázali pouze při přesilové hře, skóre otevřel v Kadani dobře známý Tvrdek. V prostřední části ledu kralovali vrchlabští a podařilo se jim vstřelit další tři branky. Od 27.minuty se v brance černožlutých objevil Jiří Stejskal. V závěrečné třetině se nejprve trefil kadaňský PRAŽÁK, jenže domácí v pohodě kontrolovali dalšími dvěma brankami. Kadaňští tak po druhé v řadě utrpěli debakl na ledě soupeře, tentokráte 6:1.
8.2.I v posledních kolech je o co hrát, přinejmenším o 5. místoVRC - KAD 6:1, 43.kolo | Jakub CoufalPředposlední zápas základní části odehraji Kadaňští ve Vrchlabí, kde dokázali na podzim zvítězit. Ve zbylých kláních na ledě Kadaně byli úspěšnější "Krakonošovi muži", vyhráli zde oba zápasy. Kadani, pokud chce skončit na 5. místě, nezbývá nic jiného, než pokusit se navázat na letošní tradici vítězství hostů. Pokud by se jí podařilo přivézt nějaký bod z Vrchlabí, bylo by ke konečnému 5. místu nakročeno velice rázně. Rebelové, jako konkurent Severočechů o lepší tabulkovou pozici, hrají v Berouně a doma s Chomutovem. Zda si Kadaň udrží pracně vydobytou 5. pozici a předvede proti Vrchlabí kvalitní výkon hodný bodového přídělu, se všichni dozví v sobotu 9. února od 18:00 ve Vrchlabí.
7.2.SETKÁNÍ S FANOUŠKY SK KADAŇMiroslav LučanVedení kadaňského hokeje připravilo na úterý 12.2.2008 SETKÁNÍ S FANOUŠKY, které se bude konat od 16:00 hodin v salónku V.I.P. v útrobách zimního stadionu. Odpovídat na otázky nejen o Projektu 3K vám bude manažer týmu František Wágner, současní trenéři Milan Kašpárek a Miroslav Novák a z řad hráčů přijdou oblíbení Patrik Fink a Tomáš Polanský. Všichni jste srdečně zváni ......
7.2.DO KADANĚ PŘILETÍ DRACIMiroslav LučanK poslednímu domácímu duelu nastoupí B-tým SK KADAŇ v sobotu 9.2.2008 od 17:00, proti již jistému vítězi základní části krajského přeboru HC DRACI BÍLINA. Černožlutí mají svému soupeři co vracet, jelikož to byli právě oni, kdo jim zabránil v postupu do baráže o 2.ligu. Ve dvou posledních utkání na ledě Bíliny obdrželi kadaňští po osmi brankách, když zcela jasně byli horším týmem. Na domácím ledě v polovině listopadu však dokázali Draky porazit, zda se jim to povede i tentokrát se můžete sami přesvědčit.